----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
دانشگاه کاشان در جایگاه رتبه هفتم دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفت

دانشگاه کاشان در جایگاه رتبه هفتم دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفت

تاثیر علمی، تاثیر فناورانه و فضای یادگیری شاخص‌های این نظام رتبه بندی است

کاشان خبر نگار اطلاعات: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: در جدید‌ترین نتایج نظام رتبه بندی سای ویژنز دانشگاه کاشان در جایگاه هفتم در میان دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفت.
دکتر مجید منعم زاده افزود: سای ویژنز (آینده پژوهی علم) یکی از نظام‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی دنیاست که دانشگاه‌ها را بر اساس پژوهش، فناوری، نوآوری و آموزش مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
وی با بیان این که تاثیر علمی، تاثیر فناورانه و فضای یادگیری شاخص‌های این نظام رتبه بندی است افزود: دانشگاه کاشان بر اساس این ارزیابی امتیازکل ۶۳ر۱۹ پژوهش و فناوری و رتبه یک هزار و ۱۴۵ جهانی را کسب کرده است.
معاون پژوهش و فناوری یادآور شد: در این نظام رتبه بندی همچنین رتبه دانشگاه کاشان در سطح خاورمیانه ۵۱ و در بین کشورهای اسلامی در جایگاه ۶۴ قرار دارد.‏نظام رتبه بندی آینده پژوهی علم سای ویژنز (‏www.scivisions.com‏) در سال ۱۳۹۵ با هدف بهبود علمی مؤسسه‌ها از طریق سیاستگذاری‌های آگاهانه و ارزیابی پیوسته پژوهش دانشگاه‌ها توسط شاخص‌های درست ومناسب با نگاهی به روندهای جهانی در زمینه‌های علمی و توجه به نیازهای محلی در حوزه علم و فناوری به صورت یک طرح آزمایشی بنیانگذاری شده است.

مرتضی نعمتیان

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/16   صفحه  11روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

کاشان علمی-پزشکی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.